STAŻYŚCI - Dobre praktyki

 
 
Wehikuł Usamodzielnienia Fundacji Robinson Crusoe
 
Wehikuł Usamodzielnienia to główny program realizowany przez Fundację Robinson Crusoe. Jego celem jest wspieranie młodzieży w usamodzielnieniu się poprzez zdobywanie praktycznej wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw potrzebnych w dorosłym życiu. Program zapewnia zarówno naukę umiejętności, jak i wsparcie emocjonalne.
 
Grupa tworząca Wehikuł liczy 12–20 osób. Uczestniczy w niej młodzież z różnych form pieczy zastępczej (domów dziecka, rodzin zastępczych), w wieku 16–24 lat. Wehikuł spotyka się raz na dwa tygodnie, od października do czerwca. Zajęcia prowadzi lokalna kadra przeszkolona przez Fundację, pozostająca pod opieką superwizora.
 
W czasie spotkań Wehikułu realizowane są gry, ćwiczenia symulacyjne i warsztaty, dotyczące konstruktywnej komunikacji, poruszania się na rynku pracy, przedsiębiorczości, praktycznych umiejętności życiowych, przepisów związanych z usamodzielnieniem się i gospodarowania pieniędzmi. Każde spotkanie trwa około 4 godzin.
 
Jednym ze sposobów doskonalenia umiejętności zdobytych w trakcie spotkań Wehikułu są staże, odbywające się głównie w wakacje. Co roku w programie Bezpieczny Staż bierze udział około 50 uczestników i uczestniczek Wehikułów Usamodzielnienia. Jeśli szukasz stażu sprawdź gdzie jest najbliższy wehikuł i dołącz do nas. W tym roku działamy w Łodzi, Sieradzu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Zawierciu, Żorach.
 
Zapisz się do wehikułu – weź udział w stażu!
 
Kontakt z biurem- kliknij TUTAJ
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Wehikułach Usamodzielnienia i innych programach Fundacji, zapraszamy na stronę www.fundacjarobinson.org.pl.
ZWIŃ

PARTNERZY STRATEGICZNI

POSŁUCHAJ ICH

Nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy, których do tej pory nie znałam lub uważałam za trudne. Nie bardzo wierzyłam w swoje możliwości, ale udało się mi pokonać nawet te dość skomplikowane prace. Myślę, że nawet byłby ze mnie dobry magazynier.

Wioletta, Stażystka

Największa wartość staży to możliwość regularnej pracy w firmie z innymi pracownikami

Magdalena, Konsultantka

Stażysta, który jest przygotowany do powierzonych zadań i sumiennie je wykonał, powinien nabytą wiedzę wykorzystać w każdej działalności gospodarczej związanej ze sprzedażą bezpośrednio do klienta.

 Andrzej, Mentor

Spodobała mi się komunikacja między współpracownikami, rozkładanie towaru, podawanie towaru, zamawianie i rozliczanie kart płatniczych.

Marek, Stażysta

 

PARTNERZY
PROGRAMU: