STAŻYŚCI - Program, Korzyści i Zasady

 

Program

Jeśli myślisz o swoim usamodzielnieniu i sam/a korzystasz, albo zdarzało Ci się korzystać, z pieczy zastępczej (placówka/rodzina zastępcza), możesz wziąć pod uwagę staż jako jedną z form dalszego usamodzielniania się.

Korzyści

  • Zwiększenie wiary w siebie i motywacji do poruszania się na rynku pracy
  • Poszerzenie perspektyw i poznanie specyfiki pracy w wybranych organizacjach
  • Zdobycie referencji i oceny własnego potencjału jako ważnych na rynku pracy
  • Poznanie pracowników/pracownic i mentorów/ek – przyjaznych dorosłych, którzy pokażą, na czym polega praca w konkretnej firmie
  • Otrzymanie gratyfikacji lub stypendium stażowego

Zasady

Nasza Fundacja nie gwarantuje stażu, ale pomaga w znalezieniu partnerów stażowych. Jeśli jesteś zainteresowany/a i masz ukończone 18 lat, przeczytaj szczegółowe zasady.

Jak starać się o staż?

Krok pierwszy: musisz mieć ukończone 18 lat i nie możesz mieć konfliktów z prawem.

Krok drugi: zwróć się do jednej z wybranych osób lub instytucji:

  • lokalnej organizacji pozarządowej,
  • swojego/ej opiekuna/ki usamodzielnienia,
  • wybranego/ej nauczyciela/ki w szkole,
  • innej instytucji, której ufasz.

Wybrana przez Ciebie osoba (instytucja) będzie partnerem dla firmy, która oferuje staż.

Krok trzeci: instytucja może się do nas zgłosić za pomocą formularza zgłoszeniowego [link]. Wtedy my postaramy się doradzić jej, jak znaleźć pracodawcę, który przyjmie Cię na staż.

Co jeszcze możesz zrobić?

Wypełnij nasze testy. Indeks Samodzielności pozwoli Ci określić Twoje mocne strony w usamodzielnianiu, test preferencji zawodowych wskaże, jaka praca (staż) jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Weź udział w sondażu – zostaw informacje o tym, jakiego stażu szukasz. Ta informacja posłuży nam do opracowania mapy zapotrzebowania na staże. Postaramy się dotrzeć do pracodawców w Twoim regionie i zachęcić ich do udziału w programie Bezpieczny Staż.

Przeglądaj ogłoszenia o stażach, od firm, które się z nami skontaktowały i szukają chętnych. Jeżeli któreś ogłoszenie Cię zainteresuje, skontaktuj się z firmą, aby uzyskać więcej informacji i zgłoś się na staż!

ZWIŃ

PARTNERZY STRATEGICZNI

POSŁUCHAJ ICH

Nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy, których do tej pory nie znałam lub uważałam za trudne. Nie bardzo wierzyłam w swoje możliwości, ale udało się mi pokonać nawet te dość skomplikowane prace. Myślę, że nawet byłby ze mnie dobry magazynier.

Wioletta, Stażystka

Największa wartość staży to możliwość regularnej pracy w firmie z innymi pracownikami

Magdalena, Konsultantka

Stażysta, który jest przygotowany do powierzonych zadań i sumiennie je wykonał, powinien nabytą wiedzę wykorzystać w każdej działalności gospodarczej związanej ze sprzedażą bezpośrednio do klienta.

 Andrzej, Mentor

Spodobała mi się komunikacja między współpracownikami, rozkładanie towaru, podawanie towaru, zamawianie i rozliczanie kart płatniczych.

Marek, Stażysta

 

PARTNERZY
PROGRAMU: